ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

در این مقاله از گروه طراحی دیورا میخواهیم شما را با یکی از بهترین و پرکاربرد ترین وسیله در دکوراسیون خانه آشنا کنیم.این وسیله در همه خانه ها در اندازه ئ مدل های مختلف یافت می شود،این وسیله میز کنسول میباشد.در این مقاله شما با انواع میز کنسول ها و نحوه استفاده از آن در مکان های مختلف آشنا خواهید شد تا دکوراسیون خانه یا محل کار خود ره به نوح احسنت طراحی کنید.لطفا با ما همراه باشید…

میز کنسول

میزکنسول چیست؟

میز کنسول درواقع مبلمانی است که سالهای طولانی در اتاق های غذاخوری و پذیرایی به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل و نیز به عنوان یک وسیله دکوراتیو استفاده می شود. طرح های کنسول با گذشت زمان تغییر پیدا کردند. امروزه میز کنسول در طراحی های مدرن و کلاسیک در محیط ها و مکان های مختلف استفاده می شوند. برخلاف سالهای پیش که میزکنسول ها در اندازه های بزرگتر و سنگین تر ساخته می شدند امروزه مدل های کوچکتر با طرح های ریزتر طرفداران بیشتری دارند. کنسول همانند سایر وسایل دکوری در دکوراسیون داخلی با سبک های متفاوت ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.
از همین رو شما برای هر سبک دکوراسیون می توانید یک میز کنسول متفاوت و شیک داشته باشید به عنوان مثال در ایده پردازی سلطنتی نیاز است تم رنگی طلایی رعایت شود و این مهم فراهم نمی شود مگر با استفاده از میز کنسولی که با تم طلایی رنگ آمیزی شده است.شما می توانید از این میز به صورت تکی یا ست با سرویس میز نهار خوری بهره بگیرید . آباژورهای دیواری و آینه و شمعدان های طلایی نیز به منظور جلوه دادن بیشتر به این دکوراسیون داخلی بهره بگیرید.

میز کنسول کنسول

استفاده از میزکنسول ها در دکوراسیون

میز کنسول به تنهای نقش پر رنگی در دکوراسیون داخلی منزل ایفا می کند.شما می توانید برای زیبا سازی اتاق نشیمن از یک میز کنسول دیواری بهره بگیرید.پیشنهاد ما به شما یک کنسول استیل است تا نمای منزل شما را متفاوت تر از همیشه جلوه دهد.میزهای کنسولی دیواری به راحتی به دیوار متصل می شوند از همین رو شما بخشی از منزل را می توانید برای همیشه به یک میز کنسولی زیبا و شیک اختصاص بدهید.
شما می توانید این مهم را به تنهایی و بدون نیاز به آینه همراه دنبال کنید تا با استفاده از وسایل دکوری زیبا کار دیزاین کردن روی آن را به انجام برسانید.شما از میزکنسول می توانید از بدو ورود به منزل بهره بگیرید و این ایده پردازی را تا اتاق پذیرایی دنبال کنید.به عنوان مثال کنسول جاکفشی، میز کنسول دیواری بدون آینه، کنسول آینه دار دیواری را برای راهروهای ورودی منزل مد نظر قرار دهید.
در ادامه می توانید میز کنسول کمدی سه دره یا دو دره را برای اتاق نشیمن بر اساس مساحت منزل خود انتخاب کنید.یا اینکه از یک کنسول میزی برای جایگذاری آینه و شمعدان در اتاق خواب خود کمک بگیرید.میز کنسول خود را می توانید در اتاق پذیرایی نیز به منظور زیبا سازی بیشتر در کنار یک بوفه تعبیه کنید تا کار چیدمان میز نهار خوری شما تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد.

شکل ظاهری کنسول

تا هنگام خرید در انتخاب تعداد کشوها و طبقات و فاصله بین آنها راحت بوده و بتوانید طراحی مناسب را انتخاب کنید. ابتدا تعیین کنید که میزکنسول را کجا قرار خواهید داد و براساس آن ارتفاع و بزرگی آن را با نوار باندی مشخص کنید. به این ترتیب شما دارای میز کنسولی خواهید داشت که علاوه بر اینکه خانه شما را دلگیر نمی کند ولی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. اگر به یک کمد بزرگ نیاز دارید اما فضای کافی ندارید برای استفاده موثر و بالاترین بازدهی از طراحی های با درهای کشویی استفاده کنید.
یکی دیگر از روش هایی که برای تعیین اندازه مناسب می توانید استفاده کنید این است که اندازه لوازمی را که می خواهید داخل میزکنسول جای دهید، تعیین کنید. می توانید بر اساس بزرگترین قطعه موجود در سرویس آشپزخانه خود و یا براساس کلکسیون صفحات گرامون تان سایز مناسب میزکنسول تان را انتخاب کنید.

میز کنسول فلزی میز کنسول سنگی

میز کنسول در اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی یکی از خاص ترین و برگزیده ترین اتاق ها به منظور پذیرایی از مهمان های ویژه به شمار می آید.از همین رو برای دیزاین این بخش از پارامترهای بسیار تأثیر گذار بهره گرفته می شود. وسایلی که به سبک کلاسیک یا استیل تهیه و ساخته می شوند بهترین گزینه برای دیزاین این بخش به شمار می آیند.

شما می توانید از یک میز پذیرایی کلاسیک برای دکور کردن اتاق پذیرایی خود در کنار مبلمان کلاسیکتان استفاده کنید. از آنجایی که دکوراسیون کردن این بخش با درختچه های آپارتمانی و آباژورهای ایستاده انتخاب مناسبی نیست به شما میز کنسول‌های چوبی و بوفه های کلاسیک را توصیه می کنیم.
اگر می خواهید تأثیر گذاری این دکوراسیون برای شما بیشتر نمود پیدا کند استفاده از یک ست زیبا را توصیه می کنیم.میز کنسول های کلاسیک علاوه بر زیبا سازی به شما این قابلیت را می دهد که وسایل لازم و ضروری برای پذیرایی را در آن نگهداری کنید.به عنوان مثال شما می توانید دستمال سفرهای خود را از قبل آماده و در یکی از کشوهای کنسول قرار دهید، یا اینکه در کمدهای آن بشقاب، دیس و سرویس قاشق و چنگال خود را قرار دهید تا در کمترین زمان ممکن کار چیدمان میز به انجام برسد.قرار دادن شمع و شمعدان روی میز نیز با استفاده از کمدهای کنسول برای شما به انجام می رسد. در نهایت از بوفه همراه می توانید برای به تصویر کشیدن ظروف قدیمی و یادگاری خود بهره بگیرید.

میز کنسول برای محیط کار

شما می توانید از میز کنسول های دکوری علاوه بر چیدمان خاص منزل خود در محیط کار نیز بهره بگیرید.این وسیله کاربردی در شکل های بسیار خاص و منحصر به فرد تهیه می شود و سبب زیبا تر جلوه دادن دکوراسیون داخلی فضای کار شما می شود.به عنوان مثال برای مزون های لباس عروس، سالن های مخصوص عروسی، فروشگاه های کیف و کفش لوکس می توانید این کالای منحصر به فرد را به عنوان بخشی از دکوراسیون مد نظر قرار دهید.
در ادامه به منظور زیبا سازی بیشتر دکوراسیون داخلی محیط کار می توانید از یک میز کنسول دیواری استیل در کنار یک آینه با همان سبک بهره بگیرید. پاف های جلو مبلی و صندلی های تکی نیز به ایده پردازی شما کمک می کنند. رنگ طلایی با ترکیب آبی کاربنی طرح و ایده ای است که برای دکوراسیون های اشرافی و سلطنتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کافی است فضای کار خود را با سنگ های مرمری مرمت و بازسازی کنید تا انعکاس وسایل دکوری استیل بیشتر نمود پیدا کند.

میز کنسول طلایی میز کنسول و آیینه

هنگام انتخاب میز کنسول به چه چیزهایی باید دقت کرد؟

مهمترین ملاک شما در انتخاب میز کنسول، این است که کجا از آن استفاده خواهید .اگرانتخاب تان برحسب نیازهایتان برای استفاده در مکانهای مختلفی از زندگی تان باشد سالهای زیادی با علاقه می توانید از آن استفاده کنید. هنگام انتخاب میز کنسول باید همه مبلمان های خود را به صورت کامل درنظر بگیرید و قطعه ای را پیدا کنید که بیانگر سبک شما باشد. سبک دکوراسیون به هرشکلی که باشد مهم نیست مطمئنا میزکنسول مورد علاقه خود را می توانید پیدا کنید. اندازه مناسب دکوراسیون تان را مشخص کنید هنگام خرید توجه داشته باشید که کنسول خریداری شده، فضای خانه را دلگیر نکند. به همین دلیل قبل از خرید میز کنسول کاربرد آن را تعیین کنید. لیستی از لوازمی را که می خواهید داخل آن نگهداری کنید را تهیه کنید.

بر کاربردی بودن میزکنسول تاکید داشته باشید!

با کوچک تر شدن خانه ها و محل زندگی انسان ها، در انتخاب مبلمان بیشتر افراد ترجیح می دهند مبلمان های کاربردی تر را انتخاب کنند. استفاده از طراحی هایی که همزمان میز تلوزیون و کنسول می باشند . از مثالهایی است که دو کاربرد را می توان همزمان داشت. هنگام استفاده از میزکنسول ها در ورودی با تعدادی از لوازم زینتی می توانند به عنوان رختکن و کمد لباس استفاده کنید. کاربردی بودن همچنین بدان معنی است که مبلمان را می توان توسعه یا تغییر دهید. طراحی های را که بتوانیم قطعات مختلف را از یکدیگر جدا کرده و به شکل متفاوتی دیزاین کنیم، حتی اگر خانه و محل زندگی خود را تغییر داده باشید نیز پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

میز کنسول چوبی

سخن آخر: برای اینکه سالهای سال بتوانید از میزکنسول مورد علاقه خود استفاده کنید، نیازها و سبک دکوراسیون بسیار مهم است . اما کیفیت موثرترین قسمت انتخاب شما است. علاوه بر اینکه از مبلمان های با کیفیت پایین تر نمی توانید سالها استفاده کنید، ویژگی کاربردی بودن آنها نیز با مرور زمان از بین می رود.ما در گروه طراحی دیورا بهترین،مدرن ترین،مناسب ترین و کاربردی ترین میزکنسول هارا طراحی و تولید کرده و آماده ارائه به شما عزیزان میباشیم.شما دوستان عزیز نیز میتوانید مدل و اندازه میز کنسول مد نظر خود را به مهندسان گروه طراحی دیورا داده تا با توجه به سلیقه شما عزیزان تولید شود.